Jak wygląda sprzedaż samochodu kempingowego w skupie

Kempingowe

Choć sprzedaż samochodu kempingowego, pomimo rosnącej jego popularności jest wciąż dużo trudniejsza niż tradycyjnego auta osobowego to w skupie te procedury właściwie niczym się nie różnią, są tak samo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający nam punkt – na mapie Warszawy znajdziemy ich kilkanaście, a niektóre wręcz specjalizują się w tego typu pojazdach, ponadto każdy działa trochę na innych zasadach i może proponować minimalnie różne stawki.

Następnie należy skontaktować się z jego przedstawicielem – telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Podając wstępne informacje – markę, model, wiek, przebieg czy wyposażenie możemy liczyć na wstępną wycenę, dzięki której wiemy jakie pieniądze wchodzą w grę. Podczas umówionego wcześniej spotkania, w dogodnym dla klienta terminie pracownik skupu wraz z mechanikiem dokona dokładnych oględzin campera i ostatecznej wyceny. Każda wycena dokonana przez skup jest darmowa, nawet jeśli do transakcji nie dojdzie. Jeżeli jednak klient przystanie na propozycję skupu, co dzieję się w większości przypadków dzięki niskim prowizjom i konkurencyjnym stawkom każdorazowo dochodzi do podpisania umowy kupna-sprzedaży. Gwarantuje ona, że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem. Automatycznie zostaje również wypłacona gotówka, do ręki lub na konto w zależności od woli klienta. Dodatkowo dla firm przygotowana zostaje również faktura vat.

Dlaczego warto skorzystać z oferty skupów?

Ponieważ jest najszybszy sposób sprzedaży samochodu kempingowego i najprostsza droga do zyskania sporej gotówki. Dzięki temu, że skupy przyjmują praktycznie każdy, nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w Polsce samochód turystyczny nie musimy obawiać się, że nasz pojazd nie zakwalifikuje się do sprzedaży chociażby ze względu na niepopularny model czy stan techniczny. Nie musimy inwestować czasu i pieniędzy w naprawę czy doposażenie campera, co jest sporym udogodnieniem dla klienta, ponieważ jak dobrze wiadomo części do tego typu aut są bardzo drogie i nieraz miesiącami trzeba czekać n ich sprowadzenie. Właściwie bez względu na stan techniczny naszego pojazdu, nawet jeśli nie jest on na chodzie możemy być pewni że zostanie przez skup przyjęty a ewentualne koszty naprawy czy wyposażenia które i tak musielibyśmy ponieść zostaną po prostu uwzględnione przy wycenie. Dodatkowo sprzedaż w skupie to minimum formalności i maksimum wygód dla klienta.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kempingowe
Jak wygląda procedura sprzedaży samochodu kempingowego w skupie?

Sprzedaż campera w skupie, mimo iż jest to pojazd specjalistyczny i mało popularny nie jest w żaden sposób trudniejsza niż w przypadku samochodu osobowego i z reguły zajmuje tak samo mało czasu. Najlepiej przed zdecydowaniem się na konkretną firmę przejrzeć oferty kilku takich punktów – w samej Warszawie funkcjonuje ich …

Kempingowe
Camper – ciekawa forma wypoczynku

Samochody kempingowe coraz częściej możemy zaobserwować na polskich drogach. Jest to nie tylko wyjątkowa ale przede wszystkim stosunkowo tania forma wypoczynku. Jednak pomimo wciąż rosnącej popularności camperów nadal bardzo trudno je sprzedać i aby znaleźć dobrego kupca trzeba czekać nieraz miesiącami. Jak więc możliwie szybko i z największym zyskiem pozbyć …