Jak wygląda procedura sprzedaży samochodu kempingowego w skupie?

Kempingowe

Sprzedaż campera w skupie, mimo iż jest to pojazd specjalistyczny i mało popularny nie jest w żaden sposób trudniejsza niż w przypadku samochodu osobowego i z reguły zajmuje tak samo mało czasu. Najlepiej przed zdecydowaniem się na konkretną firmę przejrzeć oferty kilku takich punktów – w samej Warszawie funkcjonuje ich kilkanaście i każdy działa na trochę na innych zasadach oraz może oferować minimalnie różne stawki.

Jeśli już wybierzemy najbardziej nam odpowiadający wystarczy skontaktować się z jego przedstawicielem telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej. Już wtedy, podając podstawowe informacje na temat campera – markę, model, wiek czy wyposażenie możemy liczyć na wstępną wycenę dzięki czemu zorientujemy się jakie pieniądze wchodzą w grę. Co ważne, sprzedając samochód turystyczny lub jakikolwiek inny w skupie nie musimy wcześniej w żaden sposób przygotowywać go do tej sprzedaży. Przyjmują one bowiem każdy, nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w Polsce pojazd, bez względu na markę, model a nawet stan techniczny. Jeśli więc twój camper nie ma podstawowego wyposażenia, jest uszkodzony a nawet niesprawny nie musisz tracić czasu i inwestować pieniędzy w jego naprawę czy doposażenie. Podczas pierwszego kontaktu należy również podać odpowiadający nam termin, w którym pracownik firmy wraz z mechanikiem przyjadą w celu dokonania oględzin i ostatecznej wyceny samochodu.
Skup samochodów kempingowych

Na tym spotkaniu, jeśli przystaniemy na propozycję skupu, co dzieje się w większości przypadków ze względu na niskie prowizje i opłacalne sumy które oferują swoim klientom skupy następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Jest ona gwarancją, że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem, dodatkowo dzięki klarownej konstrukcji tejże umowy klient ma pewność że nie zawiera ona żadnych kruczków prawnych i machlojek. Dodatkowo dla firm przygotowana zostaje faktura vat. Automatycznie też zostaje wypłacona nam gotówka, do ręki lub na konto w zależności od naszych osobistych preferencji. Co warte podkreślenia możemy w tym momencie zrezygnować również z polisy OC zyskując dodatkowe pieniądze. Skup nieodpłatnie załatwia również za sprzedającego kwestię transportu campera na parking swojej firmy dzięki czemu zwalnia go od wszelkich dodatkowych kosztów. Cała procedura sprzedaży trwa z reguły jeden dzień, jest prosta i gwarantuje natychmiastową gotówkę. Głównym założeniem skupów jest oszczędzenie swoim klientom czasu i zbędnych formalności.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kempingowe
Camper – ciekawa forma wypoczynku

Samochody kempingowe coraz częściej możemy zaobserwować na polskich drogach. Jest to nie tylko wyjątkowa ale przede wszystkim stosunkowo tania forma wypoczynku. Jednak pomimo wciąż rosnącej popularności camperów nadal bardzo trudno je sprzedać i aby znaleźć dobrego kupca trzeba czekać nieraz miesiącami. Jak więc możliwie szybko i z największym zyskiem pozbyć …

Kempingowe
Jak wygląda sprzedaż samochodu kempingowego w skupie

Choć sprzedaż samochodu kempingowego, pomimo rosnącej jego popularności jest wciąż dużo trudniejsza niż tradycyjnego auta osobowego to w skupie te procedury właściwie niczym się nie różnią, są tak samo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający nam punkt – na mapie Warszawy znajdziemy ich kilkanaście, a niektóre wręcz specjalizują się w tego …