Sprzedaż samochodu osobowego – na własną rękę, a może istnieje prostsze rozwiązanie?

Skup

Sprzedaż samochodu na polskim rynku motoryzacyjnym niestety wciąż nie należy do rzeczy prostych. Pomimo ogromnej ilości aut na drogach i ciągle rosnącym zapotrzebowaniu wcale nie jest tak łatwo sprzedać swój nieużywany już samochód. Panuje powszechna opinia ze najwięcej zyskamy sprzedając auto na własną rękę. Ale czy faktycznie jest to prawda? Niestety, teoria jednak często mija się z praktyką – przede wszystkim sprzedając pojazd na własną rękę musimy poświęcić sporo czasu i energii. Konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, szczególnie w kontaktach z potencjalnymi klientami, którzy bywają bardzo wymagający i chcieliby kupić samochód za jak najniższą kwotę, czemu z drugiej strony dziwić się nie można.

Sytuacja poważnie komplikuje się kiedy samochód jest uszkodzony lub wręcz całkiem niesprawny. Wtedy aby w ogóle mieć szansę na jego sprzedaż musimy wcześniej doprowadzić go do stanu umożliwiającego jego normalne użytkowanie. Wiąże się to z dodatkowym czasem na szukanie warsztatu, a nawet jeśli mamy swój zaufany od wielu lat, który wiemy że nas nie oszuka to i tak wciąż musimy liczyć się z kolejnymi tygodniami upływającymi na jego naprawę. Ponadto aby zyskać w pierwszej kolejności musimy zainwestować, często nawet tysiące złotych w likwidację szkód. Niestety, nigdy też nie mamy pewności że mimo naszych starań w ogóle znajdzie się klient na nasze auto. Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług np skupu aut CarsAuta. Finalnie możemy więc sporo stracić, albo zwyczajnie oddać samochód za kwotę sporo zaniżoną. Na szczęście, dla sprzedających, którym zależy na pilnej gotówce i nie chcą inwestować w swoje stare auto pojawiła się na polskim rynku motoryzacyjnym wygodna alternatywa, jaką są skupy aut. Ich główną zaletą jest fakt, iż przyjmują właściwie każdy nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w naszym kraju samochód, bez względu na markę, model, kraj producenta a nawet stan techniczny. Nie musimy więc tracić czasu i pieniędzy na przygotowanie auta do sprzedaży – ewentualne koszty naprawy które i tak musielibyśmy ponieść zostaną po prostu uwzględnione przy wycenie. Dodatkowo, ponieważ w samej stolicy znajduje się kilkanaście takich oferują one bardzo konkurencyjne ceny zapewniają krótki czas realizacji.

Dlaczego więc sprzedaż w skupie jest opcją bardziej opłacalną?

Ponieważ jest to najszybsza i najprostsza droga do pozbycia się naszego starego samochodu. Na ogół cały proces sprzedaży nie zajmuje więcej niż jeden dzień, z termin transakcji jest dostosowywany do sprzedającego. Ponadto filozofią skupów jest ograniczenie formalności do minimum i jak największa wygoda sprzedającego, dzięki czemu oferują zawsze darmową wycenę i transport naszego samochodu na miejsce skupu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skup
Procedura sprzedaży samochodu osobowego w skupie

Główną zaletą sprzedaży auta w skupie jest bardzo krótki czas realizacji i gotówka od ręki. Oddając samochód do skupu wystarczy wykonać kilka prostych czynności i zdać się na profesjonalizm jego pracowników. Wybór odpowiedniego punktu Dobrze jest przejrzeć oferty wielu skupów, ponieważ w samej Warszawie działa ich kilkanaście i co rusz …