Sprzedaż amerykańskiego auta – na własną rękę, a może istnieje lepsze rozwiązanie

Amerykańskie

Sprzedaż samochodu amerykańskiego na polskim rynku motoryzacyjnym nie należy do rzeczy prostych. Ze względu na wysokie ceny tych aut cały czas są mniej popularne niż modele europejskie, trudniej więc znaleźć kupca. Panuje powszechna opinia ze najwięcej zyskamy sprzedając auto na własną rękę. Ale czy rzeczywiście tak jest? Niestety, teoria jednak często mija się z praktyką – przede wszystkim sprzedając model amerykański na własną rękę musimy poświęcić sporo czasu i energii. Konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, szczególnie w kontaktach z potencjalnymi klientami, którzy bywają bardzo wymagający, szczególnie kiedy kupują auta zza oceanu, ponieważ wiadomo, że w grę wchodzą wyższe sumy a poza tym często mamy do czynienia z kolekcjonerami czy miłośnikami amerykańskich perełek którzy są bardzo obeznani w temacie.

Sytuacja poważnie komplikuje się kiedy samochód jest uszkodzony lub wręcz całkiem niesprawny. Wtedy aby mieć szansę na jego sprzedaż musimy wcześniej doprowadzić go do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Wiąże się to z dodatkowym czasem na szukanie warsztatu, a nawet jeśli mamy swój zaufany to i tak wciąż musimy liczyć się z kolejnymi tygodniami upływającymi na jego naprawę. Ponadto aby zyskać w pierwszej kolejności musimy zainwestować, często nawet tysiące złotych w likwidację szkód, jak dobrze wszyscy wiemy części do aut amerykańskich są dużo droższe niż do modeli europejskich i dłuższy jest też czas ich sprowadzenia. Niestety, nigdy też nie mamy pewności że mimo naszych starań w ogóle znajdzie się klient na nasze auto. Finalnie możemy więc sporo stracić, albo zwyczajnie oddać samochód za kwotę sporo zaniżoną. Na szczęście, dla sprzedających, którym zależy na pilnej gotówce i nie chcą inwestować w swój stary samochód pojawiła się na polskim rynku motoryzacyjnym wygodna alternatywa, jaką są skupy aut. Ich główną zaletą jest fakt, iż przyjmują właściwie każdy nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w naszym kraju samochód, bez względu na markę, model, a nawet stan techniczny. Nie musimy więc tracić czasu i pieniędzy na przygotowanie auta do sprzedaży – ewentualne koszty naprawy które i tak musielibyśmy ponieść zostaną po prostu uwzględnione przy wycenie. Dodatkowo, ponieważ w samej Warszawie znajduje się kilkanaście takich oferują one bardzo konkurencyjne ceny i bardzo szybki czas realizacji.

Dlaczego więc warto zdecydować się na skup?

Ponieważ jest to najszybsza i najprostsza droga do pozbycia się naszego amerykańskiego wozu. Na ogół cały proces sprzedaży nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Ponadto filozofią skupów jest ograniczenie formalności do minimum i jak największa wygoda sprzedającego, dzięki czemu oferują zawsze darmową wycenę i transport naszego samochodu na miejsce skupu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz