Procedura sprzedaży samochodu osobowego w skupie

Skup

Główną zaletą sprzedaży auta w skupie jest bardzo krótki czas realizacji i gotówka od ręki. Oddając samochód do skupu wystarczy wykonać kilka prostych czynności i zdać się na profesjonalizm jego pracowników.

Wybór odpowiedniego punktu

Dobrze jest przejrzeć oferty wielu skupów, ponieważ w samej Warszawie działa ich kilkanaście i co rusz powstają kolejne a każdy z nich działa na trochę innych zasadach i może oferować minimalnie inne stawki.

Kontakt ze skupem

Jeżeli już wybierzemy najlepszy według nas skup wystarczy po prostu skontaktować się z jego przedstawicielami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Wtedy też, podając podstawowe informacje na temat swojego samochodu – markę, model, wiek, przebieg czy historię kolizji możemy liczyć już na pierwszą, orientacyjną wycenę. Ta usługa zawsze jest darmowa, niezależnie czy dojdzie do podpisania umowy. Większość skupów działa całą dobę, a także w niedzielę i święta, dzięki czemu na spotkanie można umówić się właściwie o każdej porze dnia i nocy.

Jak wygląda spotkanie z przedstawicielem?

Podczas spotkania, do którego dochodzi w dogodnym dla sprzedającego terminie pracownik skupu razem z mechanikiem dokonuje dokładnych oględzin samochodu – sprawdza jego wyposażenie, stan techniczny i dokonuje wyceny auta. Co istotne, skupy przyjmują praktycznie każdy, nie starszy niż 15-sto letni pojazd, który jest zarejestrowany w naszym kraju, niezależnie jakiej jest marki i z jakiego kraju pochodzi. Do sprzedaży kwalifikują się zarówno modele europejskie jak i amerykańskie. Skupy nie dyskwalifikują również samochodów powypadkowych i uszkodzonych – kupując od Państwa takie auto oszacują koszt jego naprawy, dzięki czemu klient nie musi na własną rękę zajmować się likwidacją szkód, niepotrzebnie tracąc czas i pieniądze przeznaczone chociażby na składki OC. Jeżeli wycena przebiegnie dla klienta pomyślnie i strony dojdą do porozumienia, co dzieje się w większości przypadków następuje zawarcie umowy.

Umowa kupna-sprzedaży

Przy sprzedaży samochodu pracownik skupu każdorazowo zawiera z klientem umowę kupna-sprzedaży, dzięki czemu sprzedający ma pewność że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem. Automatycznie zostaje też wypłacona gotówka, do ręki lub na konto, w zależności od woli sprzedającego, a dla klientów biznesowych dodatkowo wystawia się fakturę vat. Zaletą tej opcji jest to, ze w momencie podpisania umowy można zrezygnować z polisy OC i zaoszczędzić kolejne fundusze. Skupy zajmują się również transportem samochodu na swój parking, robią to oczywiście nieodpłatnie, tak aby klient nie ponosił żadnych dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji?

Jeśli zależy nam na czasie, potrzebujemy szybko gotówki i nie chcemy zawracać sobie głowy wizytami u mechanika i częstymi spotkaniami z potencjonalnymi klientami warto zastanowić się nad sprzedażą naszego samochodu w skupie – jest to najszybsza i najprostsza opcja dostępna na naszym rodzimym rynku motoryzacyjnym. Firmy te cenią czas klienta a ich filozofią jest maksymalne uproszczenie przebiegu transakcji. Jest to znakomita odpowiedź na potrzeby dynamicznego, wciąż zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skup
Sprzedaż samochodu osobowego – na własną rękę, a może istnieje prostsze rozwiązanie?

Sprzedaż samochodu na polskim rynku motoryzacyjnym niestety wciąż nie należy do rzeczy prostych. Pomimo ogromnej ilości aut na drogach i ciągle rosnącym zapotrzebowaniu wcale nie jest tak łatwo sprzedać swój nieużywany już samochód. Panuje powszechna opinia ze najwięcej zyskamy sprzedając auto na własną rękę. Ale czy faktycznie jest to prawda? …